W wymianie wzięli uczniowie z klas 3A i 3B. Dzięki wsparciu Deutsch-Polnisches Jugendwerk - Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży przez 7 dni nasi niemieccy koledzy spędzali z nami czas, odkrywali Warszawę i poznawali tradycje mieszkając w polskich domach. Zabawy integracyjne pozwoliły nam na lepsze poznanie się z przyjaciółmi z zagranicy. Razem z nimi uczestniczyliśmy w projektach i zabawach. Udało nam się zapoznać ich ze szkołą i zaprosić na nasze lekcje. Podczas wymiany uczniowie z obu krajów wzięli udział w dwudniowym wyjeździe do Oświęcimia i Krakowa. Pierwszego dnia zwiedzili oni Auschwitz i Birkenau, a drugiego dnia poznawali Kraków. Zdecydowanie najtrudniejszym momentem było rozstanie z zagranicznymi przyjaciółmi. Obecnie uczniowie naszego LO wyczekują kwietnia, aby tym razem wyruszyć do Niemiec i ponownie spotkać się z przyjaciółmi.