Był piątek 22 marca, a podczas drugiej lekcji na ścianie korytarza na II piętrze pojawiły się zielone regularne figury. To laser padający na dwa lustra przymocowane do głośników rysował Figury Lisajous. Tak uczniowe z 2C mat/fiz prezentowali swoje doświadczenie na II Festiwalu Nauki, który odbył się w tym dniu w naszym liceum. Oprócz nich, również ich koledzy z klasy oraz ich młodsi koledzy z 1C zaprezentowali łącznie 12 doświadczeń z fizyki. Tak więc było ogniwo z cytryn, mierzenie grubości włosa laserem za pomocą dyfrakcji, badanie częstotliwości gwizdu uczniów, silnik z baterii i magnesu, tęcza w pudełku czyli prosty elektroskop, dzało magnetyczne, kula plazmowa, ciecz nie-Newton’owska oraz zabawy z polaryzacją światła i elektrostatyką. Ale to dopiero początek. Klasy biol/chem prezentowały w sali chemicznej kilkanaście doświadczeń chemicznych, natomiast biolodzy prezentowali osmozę i różnorakie próbki biologiczne pod mikroskopem, ale również niesamowitą hodowlę modliszek. Matematycy prezentowali wstęgę Mobiusa oraz zagadni matematyczne w ciastkach. W sali informatycznej można było pograć w old-school’owe gry oraz oglądnąć kolekcję różnych konsol do gier.  Całość dopełniała sztuczna inteligencja, która w sali informatycznej prezentowała swoje arcydzieła na tematy wymyślone przez uczniów. Wszystkie projekty obejrzało przez 5 godzin lekcyjnych kilkuset uczniów z Liceum i Szkoły Podstawowej.

Nad całością przedsięwzięcia panowała prof. Anna Kucharzewska, która była odpowiedzialna również za pokazy informatyczne.

Nad pokazami chemicznymi czuwała  prof. Katarzyna Kachniarz

Pokazy biologiczne mieli pod opieką prof. Iwona Karkusiewicz i prof. Damian Błaszczak.

Natomiast do pokazów fizycznych zachęcał uczniów prof. Rafał Jakieła

Nasz Festiwal Nauki rośnie z roku i angażuje w projekty coraz większą liczbę uczniów. Już nie możemy się doczekać jakie pomysły naukowe zaprezentują w w przyszłym roku.