Zasady bezpieczeństwa obowiązującew bibliotece szkolnej Zespołu Szkół nr 127:

1. Biblioteka szkolna jest otwarta dla uczniów i nauczycieli codziennie w godzinach: Od Poniedziałku do czwartku od 800-1600.

W piątek od 800do 1500.

2. Osoby z zewnątrz, zgodnie z zaleceniem GIS, dotyczącym ograniczania przebywania osób z zewnątrz na terenie szkoły, w czasie pandemii COVID 19, nie mogą korzystać z biblioteki szkolnej.

2.  Wchodząc do biblioteki uczniowie i nauczyciele dezynfekują przy wejściu ręce.

3.  Zbiory biblioteczne, po zdjęciu z konta czytelnika w programie MOL, poddawane są dwudniowej kwarantannie bibliotecznej – w wyznaczonym w bibliotece miejscu.

4.  W wypożyczalni może przebywać jednocześnie 5 osób, z zachowaniem dystansu  1,5 m odległościod siebie. Do bibliotekarza podchodzi jedna osoba.

5. W bibliotece uczniowie przebywają w maseczkach ochronnych.

5.  Uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z wolnego dostępu do półek.

6.   Ze stanowiska komputerowego w Internetowym Centrum Multimedialnym może korzystać 1 osoba  z zachowaniem dystansu 1,5 m od innego użytkownika. Po odejściu od komputera dezynfekujemy stolik.